Publiquem més de 400 fotografies antigues de Manresa, de la convocatòria “El Bages és un clam”

La plataforma “El Bages és un clam”, sorgida durant el confinament com a instrument de dinamització cultural i que agrupa més d’un centenar d’entitats, va acceptar la proposta de la nostra Associació de convocar una recollida de fotografies anteriors al 1976. La plataforma es va comprometre a editar-ne un vídeo amb les fotos de la comarca, i la nostra entitat a crear un web amb una selecció de les fotografies de Manresa. El vídeo es pot veure en aquest enllaç.

Ara us presentem el nostre web. Recull més de 400 fotografies. Les hem dividit en tres blocs: paisatge urbà, societat i familiars. També n’hem fet una selecció de 50 per tenir una idea més global del contingut del web.

L’adreça del web és aquesta: https://www.memoria.cat/fotografies-antigues-elbagesesunclam/

Us convidem a contemplar-lo i a gaudir-lo.

Agraïm a “El Bages és un clam” l’organització d’aquest i dels altres projectes realitzats i agraïm moltíssim la participació de tants ciutadans/es en aquesta convocatòria que ha permès obtenir i donar a conèixer un fons fotogràfic molt divers i ric, sorgit de molts racons diferents.

 

Buscar a tot memoria.cat