Taller de geolocalització d’imatges

La nostra Associació enceta l’any amb una col·laboració amb la Fundació Universitària del Bages (FUB) que es tradueix inicialment en un taller de geolocalització d’imatges.

El taller serà gratuït, tindrà lloc a la FUB el dissabte 4 de febrer, de 10 a 12 i serà impartit per Ferran Mas (catedràtic d’ensenyament secundari, assesor TIC i col·laborador de la nostra Associació).

La tecnologia digital ens permet enregistrar informació dins dels arxius gràfics per tal que pugui ser recuperada i interpretada per aplicacions de geolocalització que ubiquen les imatges sobre un mapa. Aquest taller pretén donar a conèixer aquestes eines digitals i ensenyar els participants a utilitzar-les.

El curs s’adreça a persones interessades en la geolocalització d’imatges especialment com a eina de recurs en la recerca històrica.

Les inscripcions s’han d’efectuar abans del 23 de gener a través d’aquest enllaç de la FUB: www.umanresa.cat/ca/taller-geolocalitzacio

Buscar a tot memoria.cat