Memoria.cat rep un dels Premis d’Història Sàpiens 2010

El portal de webs memoria.cat de la nostra Associació ha rebut aquest dissabte, dia 2 d’octubre, un dels Premis d’Història Sàpiens 2010, concedits per la revista especialitzada del mateix nom. Concretament, ha estat el premi a la divulgació de la Història a través de les noves tecnologies.

L’acte ha tingut lloc a l’Espluga de Francolí, dins dels actes del “Dia Sàpiens”. Han recollit el premi, en nom de la nostra Associació, en Joaquim Aloy, en Pere Gasol i la Conxita Parcerisas.

Altres premiats en el mateix certamen han estat els historiadors Albert Balcells, Joan Villarroya i Josep Maria Torra, el programa de TV3 “Sota terra” i el Museu d’Història de Catalunya pel projecte realitzat a l’entorn de l’obertura de la tomba del rei Pere II el Gran.

Agraïm al jurat de la revista Sàpiens la concessió del premi, que constitueix un reconeixement i un estímul en el nostre treball de recerca i de difusió.

Us adjuntem 4 imatges de l’acte.

Associació Memòria i Història de Manresa

Buscar a tot memoria.cat