Divendres 28 d’agost: itinerari “Bombes sobre Manresa”

La nostra Associació participa en el programa de “Visites a la Manresa desconeguda” organitzat per l’Ajuntament de Manresa, concretament en l’itinerari “Bombes sobre Manresa”, que permetrà visitar dos refugis de la Guerra Civil (el del parc dels bombers i el del Grup Escolar Renaixença) i recorrerà una part de la ciutat que va ser bombardejada.

Membres de la nostra entitat conduiran els diferents grups que es vagin formant a partir de les 5 de la tarda, a la plaça de Sant Ignasi.

Per a més informació, podeu consultar el web de l’Ajuntament de Manresa

Vegeu la notícia a Televisió de Manresa

Us recordem l’adreça del nostre web sobre els bombardeigs franquistes sobre Manresa:

http://www.memoria.cat/bombardeigs

 

Buscar a tot memoria.cat