90 biografies de personalitats manresanes del període de la República, a la Viquipèdia

La nostra Associació ha incorporat a la Viquipèdia les 90 biografies de diferents personalitats manresanes que apareixen al nostre web “La República a Manresa en un clic (1931-1936)”.

http://www.memoria.cat/republica/content/personalitats

La Viquipèdia  és una enciclopèdia lliure mantinguda per la “Fundació Wikimedia“, una organització sense ànim de lucre. Els més d’11 milions d’articles (dels quals prop de 200.000 en català) l’han convertit en una obra de referència per a la consulta i l’aprenentatge.

La nostra entitat vol aprofitar el potencial d’aquesta macroenciclopèdia per ajudar a donar a conèixer diferents personalitats manresanes del període de la República que fins ara no tenien cap referència a la Viquipèdia, entre els quals: Josep Albagés, Josep Arola, els germans Ignasi i Pere Armengou, Evarist Basiana, Anselm Corrons, Antonieta Feliu, Marià Homs, els germans Martí Farreras, Josep Gaspar, Francesc Marcet, Emilià Martínez, Lluís Mas Pons, Vicenç Prat, Lluís Prunés, Fidel Riu i Joaquim Sarret i Arbós,

Vegeu la notícia al periòdic Regió7
http://www.regio7.cat/cultures/2009/08/22/noranta-manresans-viquipedia/42108.html

Buscar a tot memoria.cat